Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı

Kentsel Dönüşüm Projeleri her geçen gün hız kazanarak devam ediyor. Buna rağmen İnsanların birçoğu  hâlâ Kentsel Dönüşüm'ün ne olduğunu ve nasıl gerçekleşeceğini bilmemektedir. İşte Tam bu noktada devreye Kentsel Dönüşüm Uzmanı giriyor. Pek çok Kentsel Dönüşüm firması bünyesinde çalıştırmak zorunda olduğu Kentsel Dönüşüm Uzmanı elbette Kentsel Dönüşüm Sitemi firmamızda da bulunmaktadır. Kentsel dönüşüm uzmanları alanında uzman ve profesyonel kişilerdir. Bu kişiler büyük ölçekli projeleri ve yatırım işlerini planlar ve yürütürler. Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olan bu uzmanlar Kentsel Dönüşüm Firmalarına Başvuran kişilerin yapı ihtiyaçları çerçevesinde tüm adımlarında özveri ile hizmet verirler.
 

Hükümetin çıkardığı yasa tasarısından sonra depreme dayanıklı olmayan her yapı dönüşüme tabi tutulacaktır. Belediyeler çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmek için bir çok faaliyet yürütüyorlar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde gerçekleştirilen dönüşüm projelerinde öncelikli amaç halkın bilinçlendirilerek kendilerinin istemesini sağlamaktır. Bu yüzden Kentsel Dönüşüm Projeleri hakkında her yerde bilgilendirme faaliyetleri sürdürülmektedir. Kentsel dönüşüm projesi için ciddi yatırım yapan devletimiz bu alanda uzmanlar yetişmesi için üniversitelere bölüm açmıştır. Öncelikli amaç olası bir depremde can ve mal kaybını en az seviyeye indirmek ve insanların konfor içinde yaşamasını sağlamaktır. Bunun da yollarından biri  Riskli yapıların bir an evvel dönüşümünün sağlanmasıdır. Siz de binalarınızın kentsel dönüşüm projesinden yararlanmasını istiyorsanız öncelikle binanızın depreme dayanıklı olmadığını kanıtlamayla başlayan süreci uygulamaya almaktır. Bu konuda Kentsel dönüşüm Firması bünyesindeki Kentsel Dönüşüm Uzmanı ekibimiz ile  sizlere hizmet vermekten büyük keyif duyacağız. 

Firmaların bünyesinde çalıştırdığı Kentsel Dönüşüm Uzmanı size binanızın dönüşüm aşamasında yardımcı olacaktır. Her aşamada yanınızda olacak olan uzman sizinle yakından ilgilenir. Sürecin başından sonuna kadar ne yapılması gerektiğini tüm deylarıyla birlikte adım adım size anlatır. Deprem testi alınmasından yeni binanın yapılıp size teslim edilmesine kadar yanınızda olur. Binanıza deprem testini aldıktan sonra hazırlayacağınız dilekçede sizi bilgilendirir. Daha sonra binanızın yıkılma aşamasında sizin konaklayacağınız geçici yeri size gösterir. Bu süreç içinde kira yardımı alabilirsiniz ister kredi alabilirsiniz. Binanızın daha konforlu ve dayanıklı olması için yıkılması gerekir. Yerine modern çizgilere sahip yeni bina inşa edilir.

 İnşaat aşamasında herhangi bir sorun çıkmaması için gerekli olan sözleşmeleri ve takibi Kentsel Dönüşüm Uzmanı yapar. Bina bittikten sonra size verilecek olan tapu ve diğer belgelerin hazırlanma aşamasını da Kentsel Dönüşüm Uzmanı sizin için takip eder. Sizi her aşamada bilgilendirir.Tüm sürecin tamamlanması ile birlikte size de yeşilin içinde sevdiklerinizle keyifli dakikalar yaşamak kalır. Yapılacak olan binalar son derece modern, dayanıklı ve ekonomik binalar olacaktır.

www.halilguler.org
Halil GÜLER

GLR Gayrimenkul Emlak Sigorta Danışmanlık ve Mimarlık Ofisi